YouTube zablokował nową kampanię T-Mobile

Czy zdążyliście obejrzeć nowy spot T-Mobile, w którym to golasy promują telefon z usługą MyWallet? Jeśli nie to zapraszam! Może was też „zaszokuje”…

Dokładnie wczoraj o godz. 20.00 mogliśmy obejrzeć nowy spot promocyjny T-Mobile, który udostępniono na YouTube. Jednak po kilku godzinach portal zablokował materiał promocyjny. Dlaczego? Ponieważ jak możemy przeczytać: Film został usunięty, gdyż jego treść narusza warunki korzystania z serwisu YouTube.

Przypadek? A może przemyślany marketing?

Uważam, że serwis przesadził blokując spot promocyjny MyWallet, czyli płatności zbliżeniowe przy wykorzystaniu technologii NFC obecnej w smartfonach. Osobiście nic w nim gorszącego nie zauważyłam. Jest po prostu niestandardowy i dość odważny, ale bez przesady… Po prostu z przymrużeniem oka przedstawia swoją nową usługę, tym samym przekonuje nas, że jedyną rzeczą, którą teraz potrzebujemy to telefon z usługą MyWallet.

Reżyserem spotu był skandynawski twórca Frederik Callinggard, a całą kampanię promocyjną przygotowała Agencja G7. Reklamę nakręcono w jednym z warszawskich sklepów meblowych.

A może usunięcie spotu to zabieg przemyślany i celowy? W końcu wokół tej sprawy zrobił się dość spory szum, a na samym profilu T-mobile na Facebooku reklamę obejrzało już około 1.500 użytkowników. Zastanówmy się, czy nagie pośladki mogą gorszyć internautów? Bądźmy szczerzy na portalu YouTube z pewnością można i gorsze filmy zobaczyć i jakoś nikt wobec nich nie protestuje…

Bez względu na to, czy był to zabieg przemyślany, czy film został zgłoszony, jako naruszający regulamin serwisu, przez antyfana tej sieci – bez dwóch zdań, promocja MyWallet już odniosła sukces!

A teraz czas na spot z udziałem golasów. Na szczęście udało mi się odnaleźć na stronie: tv.wirtualnemedia.pl działający jeszcze link do reklamy.

Źródło: http://tv.wirtualnemedia.pl

Poniżej również zablokowany materiał, który chyba przebija sam „ocenzurowany” spot, bo kto choć raz wiedząc o tym, że nie działa z ciekawości w niego nie kliknął? 😉

Może Ci się również spodoba