„Ty i ona jesteście… nierozłączni” – czy coś z tego wyjdzie?

Gdzieś pomiędzy ulubionymi kawałkami rockowymi usłyszałam: „…na najbliższym skrzyżowaniu prezydent uderzy w opozycję, uwaga na środkowym pasie koalicja ma już 300 mandatów, skręć w lewo…” Nie dziękuję, w lewo nie skręcę… Ale reklama, którą usłyszałam zwróciła moją uwagę!

kampania promocyjna WP

Jak się mogłam przekonać, wystartowała nowa kampania reklamowa mobilnej WP.PL, przygotowana przez Wirtualną Polskę we współpracy z Agencją 303.

Zgodnie z głównym hasłem kampanii: „Ty i ona jesteście… nierozłączni” celem akcji promocyjnej jest wytworzenie w naszej świadomości przekonania, że za pomocą smartfona, Wirtualna Polska jest wszechobecna i wszech dostępna. Ma za zadanie również ukazanie mobilną WP.PL przez pryzmat jej najważniejszych m-produktów: Wiadomości, Sportu, Programu TV oraz Poczty

Kampania promocyjna skierowana jest do młodych osób w przedziale wiekowym 15-35 lat i do takiej osoby też dotarła, gorzej z przeświadczeniem twórców kampanii, że takie osoby nie są zaawansowane technologiczne. Odpowiadam: świetnie sobie radzę. Ale i tak brawo za odpowiedni dobór kanałów dotarcia.

„– Informujemy i edukujemy, przełamując w ten sposób przyzwyczajenia. Pokazujemy odbiorcom kampanii, że wszystkie informacje, których potrzebują, mogą być dostępne z poziomu smartfona. Mówimy o naszych flagowych produktach – serwisach mobilnych i dedykowanych aplikacjach. Stawiamy przy tym, zresztą jak zawsze, na poczucie humoru grupy docelowej i niestandardowość kreacji” – mówi Anna Pogorzelska, Zastępca Dyrektora Pionu ds. Marketingu.

Bohaterem kampanii jest młody, dość zabawny mężczyzna, zawsze na kimś „uczepiony”.  Jest na czasie, zawsze na bieżąco i w centrum najważniejszych wydarzeń, dlatego odbiorcy mogą się z nim utożsamiać.

Na potrzeby kampanii promocyjnej powstała również specjalna strona internetowa, dostępna w wersji „tradycyjnej” i w wariancie mobilnym. Znajdziemy ją pod adresem: moblina.wp.pl

Podsumowując, podobają mi się spoty reklamowe, które można zobaczyć na YouTube. Jednak nie do końca przekonują mnie te usłyszane w radio. Zachęcająco jednak zapowiada się konkurs w ramach kampanii promocyjnej. Nawiązuje do idei kreatywnej kampanii (nierozłączność) i oparty jest na popularnych internetowych memach. Konkurs jest zintegrowany z Facebookiem i możemy od dziś wziąć w nim udział. Do wygrania smartfony Sony Xperia T.

Poniżej wspomniane spoty radiowe wykorzystane w kampanii:

Źródło: http://tech.wp.pl/

Może Ci się również spodoba

  • Nie moge doczekac sie kolejnych notek! Przeczytalam juz wszystkie, ale ta jest chyba najciekawsza. Nie spodziewalam sie, ze na taki temat mozna napisac cos naprawde ciekawego. Bede tu zagladac, jestem tego pewna. Gratuluje stronaa!