„Ty i ona jesteście… nierozłączni” – czy coś z tego wyjdzie?

Gdzieś pomiędzy ulubionymi kawałkami rockowymi usłyszałam: „…na najbliższym skrzyżowaniu prezydent uderzy w opozycję, uwaga na środkowym pasie koalicja ma już 300 mandatów, skręć w lewo…” Nie dziękuję, w lewo nie skręcę… Ale reklama, którą usłyszałam zwróciła moją uwagę!

kampania promocyjna WP

Jak się mogłam przekonać, wystartowała nowa kampania reklamowa mobilnej WP.PL, przygotowana przez Wirtualną Polskę we współpracy z Agencją 303.

Zgodnie z głównym hasłem kampanii: „Ty i ona jesteście… nierozłączni” celem akcji promocyjnej jest wytworzenie w naszej świadomości przekonania, że za pomocą smartfona, Wirtualna Polska jest wszechobecna i wszech dostępna. Ma za zadanie również ukazanie mobilną WP.PL przez pryzmat jej najważniejszych m-produktów: Wiadomości, Sportu, Programu TV oraz Poczty

Kampania promocyjna skierowana jest do młodych osób w przedziale wiekowym 15-35 lat i do takiej osoby też dotarła, gorzej z przeświadczeniem twórców kampanii, że takie osoby nie są zaawansowane technologiczne. Odpowiadam: świetnie sobie radzę. Ale i tak brawo za odpowiedni dobór kanałów dotarcia.

„– Informujemy i edukujemy, przełamując w ten sposób przyzwyczajenia. Pokazujemy odbiorcom kampanii, że wszystkie informacje, których potrzebują, mogą być dostępne z poziomu smartfona. Mówimy o naszych flagowych produktach – serwisach mobilnych i dedykowanych aplikacjach. Stawiamy przy tym, zresztą jak zawsze, na poczucie humoru grupy docelowej i niestandardowość kreacji” – mówi Anna Pogorzelska, Zastępca Dyrektora Pionu ds. Marketingu.

Bohaterem kampanii jest młody, dość zabawny mężczyzna, zawsze na kimś „uczepiony”.  Jest na czasie, zawsze na bieżąco i w centrum najważniejszych wydarzeń, dlatego odbiorcy mogą się z nim utożsamiać.

Na potrzeby kampanii promocyjnej powstała również specjalna strona internetowa, dostępna w wersji „tradycyjnej” i w wariancie mobilnym. Znajdziemy ją pod adresem: moblina.wp.pl

Podsumowując, podobają mi się spoty reklamowe, które można zobaczyć na YouTube. Jednak nie do końca przekonują mnie te usłyszane w radio. Zachęcająco jednak zapowiada się konkurs w ramach kampanii promocyjnej. Nawiązuje do idei kreatywnej kampanii (nierozłączność) i oparty jest na popularnych internetowych memach. Konkurs jest zintegrowany z Facebookiem i możemy od dziś wziąć w nim udział. Do wygrania smartfony Sony Xperia T.

Poniżej wspomniane spoty radiowe wykorzystane w kampanii:

Źródło: http://tech.wp.pl/

Może Ci się również spodoba