Obiektywnie w obiektywie Instagrama

Obiektywnie w obiektywie Instagrama

Instagram jest obecnie najpopularniejszą i moją ulubioną platformą społecznościową do udostępniania zdjęć. Nieważne czy lubisz oglądać inspirujące zdjęcia z wyjątkowych zakątków na świecie, czy potrzebujesz modowych inspiracji wiesz, że Instagram to właściwe miejsce, gdzie znajdziesz natchnienie. Kogo warto obserwować? Dlaczego musisz być na Instagramie? Poznaj moją listę najlepszych 15 profili oraz kilka marketingowych faktów z życia Instagrama.

Fakty na temat Instagrama

Instagram to potężne narzędzie marketingowe do promocji nie tylko marki, ale również własnej osoby. Potwierdzają to liczby. Serwis społecznościowy ma już ponad 400 mln użytkowników, dziennie pojawia się na nim 80 milionów postów oraz 3,5 miliarda polubień. W Polsce Instagram to już społeczność ok. 3 mln internautów. W ten sposób pod względem liczb Instagram wyprzedził już swojego starszego kuzyna – Twittera.

Jeżeli chodzi o zaangażowanie wokół postów już pod koniec 2014 roku było ono 15-kronie większe niż na Facebooku. Co ciekawe według badań przeprowadzonych przez Simply Measured największy poziom zaangażowania wykazują wpisy z jednym hashtagiem i zaznaczoną lokalizacją. Choć moim zdaniem, zanim całkowicie zmienisz swoją strategię warto wcześniej przetestować takie rozwiązanie. Może się bowiem okazać, że większa liczba hashtagów wpływa lepiej na interakcje Twoich użytkowników czy grupy docelowej. Osobiście dla swoich wpisów stosuję zasadę większej ilości hashtagów zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz lokalizację, ale tylko dla zdjęć prezentujących naturę czy krajobrazy.

Wielu markom wydaj się, że należy korzystać z ogólnej kategorii hashtagów np. #jedzenie czy lokalizacji, jak #Polska. W praktyce okazuje się jednak inaczej. Według badań Simply Measured hashtagi brandowane są nadzwyczaj bardzo popularne. Wśród tysięcy przeanalizowanych przez Simply Measured postów na jeden wpis przypadało średnio 2,5 hashtaga marki. W 70% najbardziej popularne okazały się więc tagi odnoszące się do marek, jak np. #BMW #Mercedes, #Canon.

Jak wiadomo Instagram umożliwia publikowanie 30 sekundowych filmików, jednak niewielu użytkowników korzysta z tej opcji. To właśnie zdjęcia królują i przyciągają największe zaangażowanie na tej platformie społecznościowej. Nie ma sensu więc inwestować nadmiernych nakładów pracy, by tworzyć autorskie nagrania, zostawmy to Snapchatowi. Warto jednak postarać się o wyjątkowe fotografie, które przyciągną spojrzenia wielu użytkowników. Poznaj więc listę profili, które codziennie mnie inspirują.

Moja lista 15 inspirujących profili na Instagramie

Expert Vagabond @expertvagabond

Matthew Karsten to bloger, fotograf, który przez ostatnie 4 lata robił tylko jedno – podróżował. Poznaj jego niezwykła historię zapisaną w zdjęciach.

inspirujące profile na Instagramie

Chris Burkard @chrisburkard

To jeden z najbardziej popularnych fotografów spośród tych, którzy uwieczniają krajobrazy na Instagramie.

inspirujące profile na Instagramie
Trey Ratcliff @treyratcliff

Fotografie Treya są pełne kolorów, inspiracji i pasji. Jego zdjęcia z Burning Man są jedne z moich ulubionych.

inspirujące profile na Instagramie

Round The World Girl @roundtheworldgirl

Elise od zawsze inspirowała natura świata. To doświadczenie ukształtowało to jakim wrażliwym człowiekiem jest dziś, co widać w jej intrygujących zdjęciach.

inspirujące profile na Instagramie

Wilderness Culture @wilderness_culture

Wilderness Culture to zbiór najlepszych ujęć z całego Instagrama. Projekt ma na celu łączyć ludzi, których pasją jest dzika natura. Każdy może podzielić się swoimi przygodami dodając hashtag do swojego zdjęcia #willdernessculture.

inspirujące profile na Instagramie

Loki the wolfdog @loki_the_wolfdog

Jeden człowiek i jego pies. Tu spacer nabiera zupełnie innego wymiaru.

inspirujące profile na Instagramie

Brahmino @brahmino

Simone Bramante umiejętnie opowiada swoje życie za pomocą zdjęć. To naprawdę magiczne kadry, w których ukryta jest dusza fotografa.

inspirujące profile na Instagramie

Othellonine @othellonine
Scott Rankin zainteresował się fotografią dopiero wtedy, gdy założył w 2011 roku konto na Instagramie. W krótkim czasie zgromadził kolekcję fascynujących, minimalistycznych zdjęć, które szybko zyskały grono wiernych fanów.

inspirujące profile na Instagramie

MARGO HUPERT @margo.hupert.art

Moje najnowsze odkrycie. Margo Hupert to polska blogerka, grafik i miłośnicza natury.

inspirujące profile na Instagramie

Alabasterfox @alabasterfox

Adrianna Zielińska to kolejna inspirująca polska lifestylowa blogerka. Miłośniczka fotografii, entuzjastka podróży i snowboardu, uzależniona od Paryża, kawy oraz makaroników. Uwielbiam jej harmonijne zdjęcia.

inspirujące profile na Instagramie

Miss Gunnes @miss_gunner

Australijska blogerka, która urodziła się w Bangkoku. Ukazuje piękne, pozytywne fotografie nie tylko związane z modą, ale również naturą i inspirującym ją światem. Warto poznać jej spojrzenie na otaczającą nas przestrzeń.

inspirujące profile na Instagramie

by Anna @by_annna

Niemiecka studentka architektury, lifestylowa oraz modowa blogerka, która inspiruje kompozycjami swoich zdjęć.

inspirujące profile na Instagramie

Paris Gore @parisgore

Fotograf sportów ekstremalnych. Jako miłośniczka MTB musiał on koniecznie znaleźć się na mojej liście. Odkryj jego dynamiczne zdjęcia przepełnione pasją do sportu.

inspirujące profile na Instagramie

Micayla Gatto @micaylagatto

To kolejna fanka sportów ekstremalnych, w tym MTB. Tworzy to, czego chce być częścią. Zobacz jej inspirujący świat.

inspirujące profile na Instagramie

Paulina Baer @paulinabaer

Chciałabym również przybliżyć Ci mój świat z dala od marketingowej, codziennej rzeczywistości. Postanowiłam połączyć moje pasje, czyli miłość do natury, podróżowania, górskich wycieczek  czy jazdy rowerem w jedno – fotografię. I choć to dopiero mój początek doskonale się w tym odnajduję. Zapraszam.

inspirujące profile na Instagramie

Pozdrawiam

PR-owiec

Może Ci się również spodoba