Nowy portal | Pokraj.pl

Nowy portal | Pokraj.pl

We wtorek, 04 czerwca światło dzienne ujrzał Pokraj.pl, portal inspirowany bestsellerową powieścią Andrzeja Saramonowicza.

Strona jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania polskich internautów, którzy przytłoczeni wydarzeniami w polityce krajowej, poszukują miejsca inteligentnej rozrywki.

Impulsem do powstania portalu była popularność najnowszej powieści Andrzeja Saramonowicza pt. „Pokraj”, łączącej formę komedii przygodowej z satyrą społeczną i polityczną. Błyskawiczny sukces książki oraz zażarta dyskusja o państwie przedstawionym na kartkach „Pokraju” potwierdziła intuicję autora, że wiele osób oczekuje i potrzebuje rozmowy o współczesnej Polsce, w szczególności w okresie tzw. dobrej zmiany.

Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i reżyser kultowych komedii „Testosteron” i „Lejdis”, wydaje się stworzony do tego zadania. Twórca, na którego komediach wychowało się pokolenie dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków, zdobył równie ugruntowaną renomę jako baczny komentator polskiej areny politycznej i życia publicznego. Jego wypowiedzi dotyczącego Czarnego Protestu czy ostatnich zmian politycznych w telewizji publicznej były szeroko cytowane w mediach, przedstawiając osobę Saramonowicza jako reprezentanta liberalnej opozycji. W jego najnowszej powieści można odnaleźć emanację licznych spostrzeżeń i przemyśleń społecznych oraz politycznych, jedynie ubranych w komediową formę.

Pod adresem Pokraj.pl ukażą się bieżące wiadomości ze świata polityki, kultury i sportu z Pokraju – państwa nad rzeką Pisłą. 

Może Ci się również spodoba