Nivea zmienia wizerunek

W ciągu najbliższych trzech lat znana marka Nivea przejdzie graficzny lifting tożsamości i ujednolici swój wizerunek. Poznajmy więc tajniki redesignu dla marki Nivea.

redesign Nivea

Krem w niebieskiej puszcze jest właśnie tym produktem, który z łatwością rozpoznaje większość z nas. Nivea rozpoczęła swoją przygodę dokładnie w 1911 r., ale to w 1925 r. powstał dobrze nam znany produkt w niebieskiej puszce z białymi napisami. Przez wiele lat jego wygląd ewoluował, co przedstawia poniższa infografika:

redesign Nivea

Co ciekawe, zgodnie z badaniami, które przeprowadzono w 200 krajach, gdzie można kupić produkty Nivea, stwierdzono, że konsumenci uważają tą markę za rodzimą. I przyznam szczerze, że sama miałabym problem z określeniem skąd pochodzi ta niemiecka firma…

Pomimo tego, że marka cieszy się ogromnym zaufaniem wśród konsumentów, obecnie zmaga się z ogromną konkurencją, z którą coraz częściej, niestety przegrywa. Powód? Zbyt duże zróżnicowanie linii produktów oraz brak wspólnego i spójnego kierunku w projektowaniu identyfikacji dla marki. Dlatego obecnie spotykamy różnego rodzaju tuby, butelki czy dozowniki w różnych formatach i kolorach sygnowane – logo Nivea. Logicznie, jak więc klienci, przyzwyczajeni od tylu lat do niebieskiej puszki z białym napisem mają znaleźć swój ulubiony produkt w chaosie półek sklepowych?

Utrata tożsamości w wizerunku produktów Nivea zaczęła poważnie mu zagrażać. Dlatego w ramach 100. rocznicy powstania niemieckiej marki, Nivea planuje redesign lub inaczej delikatny, ale zaplanowany na szeroką skalę rebranding.

Nowy początek czy powrót do przeszłości?

Około rok temu firma Beiersdor AG z Hamburga wzięła się za projektowanie strategii dla Nivea. Prace zostaną przeprowadzone w kilku etapach, a rozpoczną się już tego miesiąca. Dzięki takiemu zabiegowi marka stopniowo przejdzie ze skomplikowanej identyfikacji do spójnego i rozpoznawalnego wyglądu. Moim zdaniem, to właściwe podejście w zarządzaniu marką. Jak chcą to osiągnąć?

redesign Nivea

Jak wiadomo dla tej marki najważniejszym wyróżnikiem jest przywiązanie do swojej historii. Zdecydowano więc przełożyć dawne spojrzenie na nowoczesne produkty, ale w sposób przyszłościowy. Do stworzenia nowej koncepcji wizerunkowej zainspirowano się dawnym okrągłym, niebieskim pudełkiem, którego wygląd posłuży za nowe logo. Projekt obejmie również ujednolicenie kształtu wszystkich produktów.

Podsumowując, Nivea postanowiła nie robić niczego nowego, dlatego wyróżniła się swoim podejściem i tak naprawdę zrobiła coś nowego… Niestety, wciąż jednak rzadkością jest takie podejście.

Poniżej najnowsza identyfikacja dla Nivea:

redesign Nivea

redesign Nivea redesign Nivea

Może Ci się również spodoba