Maciej Orłoś w kampanii na dzień matki – 26 ojców na 26 maja

Maciej orłoś w kampanii na dzień matki

Z okazji Dnia Matki, ojcowie z całego kraju zaangażowali się w kampanię „Ojcowie dla matek”, która ma na celu przypomnienie, w jak okrutny sposób hodowane są świnie – matki. 26 ojców na 26 maja pozuje z sercem, które jest jednocześnie ryjkiem świni i symbolem cierpienia, jakiego doświadczają te zwierzęta.

Dziennikarz Maciej Orłoś mówi: „Jestem ojcem, współczuję. Współczuję wszystkim zwierzętom zamykanym w klatkach. Już czas zakończyć Epokę Klatkową”.

Maciej orłoś w kampanii na dzień matki

Każdego roku w Polsce, prawie milion świń zamyka się w wąskich metalowych klatkach, tzw. kojcach porodowych. Kojce te są tak ciasne, że zwierzęta nie są w nich w stanie nawet się poruszać. Śledztwo przeprowadzone na polskich fermach świń przez organizację CIWF Polska (Compassion in World Farming) pokazuje, w jak okrutny sposób hodowane są świnie – matki. Odleżyny, przerośnięte racice, trudności ze wstawaniem i przewlekły stres, to jedne z wielu negatywnych skutków przemysłowej hodowli tych zwierząt. Dlatego też organizacja wzywa do wprowadzenia zakazu stosowania kojców porodowych w hodowli świń i zakończenia Epoki Klatkowej.

Maciej orłoś w kampanii na dzień matki

CIWF Polska opublikowała nagrania i zdjęcia ze śledztwa w maju zeszłego roku. Na materiałach wyraźnie widać, że zamknięte na tak małej przestrzeni zwierzęta cierpią nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Od tamtej pory sytuacja nie uległa zmianie, dlatego wraz z 26 ojcami apeluje do Ministra Rolnictwa o wycofanie klatek z hodowli świń.

Może Ci się również spodoba