Gdzie dwóch się bije, tam Nokia korzysta

Wiele marek mogłoby teoretycznie ze sobą rywalizować publiczne, na przykład w reklamie telewizyjnej. Jednak rzadko decydują się podjąć takie wyzwanie. Dlaczego? Ponieważ wiąże się to z dużym ryzykiem. Mimo tego, zdarzają się walki brandów, które niezmiernie mnie cieszą…

Switch to the Nokia Lumia 920 Windows Phone

Lubię oglądać zmagania wielkich marek, jak w zabawny i błyskotliwy sposób wytykają sobie błędy. To prawdziwa uczta dla smakosza marketingu.

 Jaram się takimi pomysłami, dlatego zaciekawiła mnie nowa reklama Noki z udziałem Microsoftu.

Spot zatytułowany „Switch to the Nokia Lumia 920 Windows Phone” ukazuje spokojny, zwyczajny ślub. Do czasu, kiedy posiadacz iPhone’a zgryźliwie komentuje duży telefon marki Samsung, co doprowadza do wielkiej kłótni wszystkich gości. Jak się ona kończy? Zobaczcie sami:

Reklama pojawiła się 29 kwietnia na YouTube i od tego czasu zdobyła już ponad milion wyświetleń. I nie da się ukryć, że w tej całej historii jest coś prawdziwego…

Ale czy fani obu marek porzucą swoje przekonania i „przełączą się” na Nokię? Aby tak się stało marka ta musi jeszcze wiele zrobić. Startuje tak naprawdę od zera, a przed nią długa droga do zdobycia wiernych użytkowników takich jak posiada Apple.

Walka zapowiada się interesująca. Nokia rzuciła wyzwanie, oby tylko znowu nie przespała rewolucji technologicznej…

Może Ci się również spodoba