Apel Świętego Mikołaja

maxresdefault

Święta to bardzo szczęśliwy czas – jednak nie dla wszystkich. Czy wiecie, że Święty Mikołaj obecnie się boryka z problemami zalanych magazynów, a wszystkie prezenty zostały zrujnowane? To nie żarty, taka sytuacja ma obecnie miejsce. Prawdopodobnie świąt nie będzie. Dlatego wysłuchajmy apel samego Świętego Mikołaja!

Sezon świąteczny do czas, kiedy reklamy próbują zachęcić nas do masowych zakupów i skorzystania z ich niebywale atrakcyjnych ofert. Zazwyczaj w takich przekazach widzimy uśmiechnięte rodziny, psy, koty czy pięknie przystrojone domy. Szczęście jest tu nad wyraz wyeksploatowane i do granic możliwości wykorzystywane. Jednak znalazłam reklamę, która przypomina nam o trudnej sytuacji samego Świętego Mikołaja.

Pewnie każdy z nas zna z opowiadań postać starszego mężczyzny z brodą, ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend w okresie świąt Bożego Narodzenia rozdaje dzieciom prezenty. Według różnych wersji zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponię lub Biegun Północny. Niestety, za kilka lat Święty Mikołaj nie będzie miał, gdzie spędzić świąt. Dlaczego?

Biegun Północny to zamrożony ocean topniejący szybciej niż myślimy. Święty obecnie boryka się z problemami zalanych magazynów, a wszystkie prezenty zostały już zrujnowane… To może doprowadzić do świątecznej katastrofy. Prawdopodobnie świat w ogólnie nie będzie. Niestety, koncerty naftowe mają to gdzieś i nadal wydobywają ropę na Arktyce oraz Antarktyce.

Światowi przywódcy bagatelizują wołania o pomoc reniferów. Święty Mikołaj postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizował taki apel:

I choć to tylko reklama, akcja zorganizowana przez Greenpeace – warto może przynajmniej się wsłuchać w słowa Świętego Mikołaja. Inaczej w końcu nie będzie ani choinek, ani prezentów pod nimi…

 Więcej na: https://www.savesantashome.org/

Może Ci się również spodoba