Absolutnie rewelacyjna promocja

Czy możliwe jest połączenie sztuki i nowoczesnej formy reklamy w jednym? Doskonałym dowodem na to, że można jest kampania promocyjnaAbsolut Blank.

kampania promocyjna Absolut Blank

Pomimo tego, że kampanię Absolut Blank przeprowadzono rok temu w Wielkiej Brytanii mnie nadal zachwyca, ponieważ jest doskonałym przykładem nowoczesnego podejścia do promocji.

Absolut Vodka razem z artystami młodego pokolenia zorganizowała kampanię pod nazwą Absolut Blank. Jej główne hasło brzmiało – „It all starts with an Absolut Blank”. W ramach doskonałej współpracy marki i artystów powstały liczne billboardy, filmy oraz niesamowite cyfrowe dzieła sztuki. Co więcej kampania obejmowała również specjalne imprezy związane ze sztuką.

Artyści z całego świata otrzymali od Absolut przelaną na papier butelkę wódki i poproszono ich o jej kreatywne wypełnienie. Osiemnastu artystów, którzy różnili się swoją profesją, właśnie w ten sposób stworzyło swoje, niepowtarzalne dzieła pod nazwą „Blank”.

kampania promocyjna Absolut Blank

Zdaniem Marka Hamiltona, dyrektora ds. marketingu Absolut  –  „Celem kampanii Absolut Blank było inspirowanie innych i czynny udział w propagowaniu kreatywności. Chcielibyśmy uczynić ten zwyczajny świat żywszym i bardziej wyjątkowym”.

Kreacje, które powstały w ramach promocji były naprawdę godne uwag. Zazdroszczę osobą, które mogły uczestniczyć w tak przeprowadzonej kampanii. Lubię, gdy działania promocyjne są zorganizowane nie tylko dla celów sprzedażowych, a firmy angażują się w wyrafinowane i kreatywne działania.

Kampania Absolut Blank stała się swoistym łącznikiem społeczeństwa z kulturą. Co z pewnością wpłynęło na wywołanie pozytywnego wrażenia o samej marce. A co najważniejsze firmie udało się stworzyć nietuzinkową promocję i wiarygodność pośród społeczności artystycznej.

Poniżej kilka kreacji reklamowych dla Absolut Blank:

kampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blankkampania promocyjna Absolut Blank

Może Ci się również spodoba