55 PR-asówka

55 PR-asówka

Kolejna PR-asówka przed Wami. Jest równie emocjonalna i ciekawa jak zawody w Soczi. W tym tygodniu nie zabrakło wiele informacji z branży public relations. W sumie zgromadziłam 21 pozycji. Każda warta uwagi.

Nie mogę narzekać na brak zajęć, choć ostatnio dorwało mnie przeziębienie i miałam ochotę jedynie leżeć w łóżku… Miałam w poprzednim tygodniu zorganizować konkursu na blogu, jednak nie znalazłam tyle czasu. Prawdopodobnie pojawi się on w tygodniu. Obiecuje, że będą do wygrania ciekawe nagrody, zwłaszcza dla PR-owców. Obserwujcie bloga i pamiętajcie, że znajdziecie mnie również na Twitterze (@paulina_baer).

Headline for 55 PR-asówka
 REPORT
Paulina Baer Paulina Baer
Owner
21 items   2 followers   0 votes   342 views

55 PR-asówka

Feb 15, 2014 - proto.pl - 46
ZFPR wybrał nowy zarząd, Ofmański ponownie prezesem

Norbert Ofmański, wybrany w grudniu zeszłego roku na stanowisko prezesa Związku Firm Public Relations, będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe dwa lata. Walne Zgromadzenie Członków ZFPR wybrało także nowy zarząd i reprezentantów Związku w Radzie Etyki PR.

Feb 15, 2014 - marketing-news.pl - 45
Laureaci Lwów PR 2013

Polskie Stowarzyszeni Public Relations przyznało Lwy PR 2013 w dwóch kategoriach: Biznes i Edukacja. Otrzymali je Mateusz Witczyński i Monika Kaczmarek-Śliwińska. Nagrodę specjalną przyznano projektowi Prawdziwy PR.

Feb 15, 2014 - pr-owiec.pl - 40
10 tajemnic uwodzenia mediów

Walentynki to odpowiedni moment, aby porozmawiać o naszych relacjach z mediami. Jeśli myślicie, że to najgorszy dzień by zatelefonowanie, wysłać informację prasową czy e-maila - jesteście w dużym błędzie. Dowiedźcie się, jak skutecznie wykorzystać ten dzień do swoich PR celów.

Feb 15, 2014 - brief.pl - 45
Nowy wygląd Twittera

Twitter testuje nowy projekt układu strony profilowej. W zaskakująco dużej mierze przypomina Facebooka i Google+.

Feb 15, 2014 - wirtualnemedia.pl - 39
Wirtualna Polska sprzedana za 383 mln zł, MCI przejmuje 20 proc. Grupy o2

Sprzedaż Wirtualnej Polski przez Orange Polska została ogłoszona w październiku ub.r. Kupującym jest Grupa o2, która korzysta z finansowania funduszu private equity Innova Capital (więcej na ten temat ). Pod koniec stycznia zgodę na połączenie WP i o2 wydał UOKiK, a w czwartek Orange poinformowało o sfinalizowaniu transakcji.

Feb 15, 2014 - proto.pl - 47
Agencje za prowadzenie jednego fanpage'a mogą otrzymać nawet 30 tys. zł

Ile można zarobić prowadząc czyjś fanpage na Facebooku? Jak czytamy w Gazecie Wyborczej stawki wahają się od 2,2 tys. do 4 tys. zł.

Feb 15, 2014 - marketingmagazine.co.uk - 52
Valentine's Day: the top 10 most-shared romantic ads ever

Valentine's Day is almost upon us, so, to get you feeling loved-up, Marketing has teamed up with social video specialist Unruly to compile a top ten of the world's most-shared romantic ads, ranked by total number of shares.

Feb 15, 2014 - nowymarketing.pl - 51
Twitter w Polsce: po co i dla kogo

Obserwując aktywność i zasięg użytkowników Twittera w Polsce można odnieść wrażenie, że bardziej popularne jest mówienie i pisanie o tym narzędziu, niż używanie go. Nie wspominając nawet o wykorzystaniu w komunikacji.

Feb 15, 2014 - proto.pl - 43
Coca-Cola prezentuje Puchar Świata FIFA w Polsce z agencją McCann

McCann Worldgroup, czyli McCann, MRM, Momentum, Weber Shandwick i CRAFT, rozpoczęło realizację „Coca-Cola prezentuje Puchar Świata FIFA w Polsce”.

Feb 15, 2014 - press.pl - 45
Ranking nominowanych na Dziennikarza Roku (interaktywna infografika)

Press podsumował ile punktów zdobyli dziennikarze, którzy w ciągu siedemnastu lat konkursu Dziennikarz Roku trafili do piątki laureatów.

Feb 15, 2014 - nowymarketing.pl - 43
Performance design czyli zmierzona kreatywność

To, co wydaje nam się, że będzie działać najlepiej, może mijać się z rzeczywistością. Co zrobić skoro klientowi „wydaje się”, accountowi „wydaje się” i grafikowi też się wydaje?

Feb 15, 2014 - brief.pl - 51
Marki w social media - infografika

Infografika przedstawia ciekawe akcje na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Goldenline.pl, Kwejk, Youtube, nk.pl.

Feb 15, 2014 - wirtualnemedia.pl - 48
Norbert Ofmański: chcę, aby branża PR była dobrze postrzegana

Norbert Ofmański Norbert Ofmański w tym tygodniu został ponownie wybrany prezesem Związku Firm Public Relations (pisaliśmy o tym tutaj ). Jak mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Norbert Ofmański najpilniejszą potrzebą środowiska PR w Polsce jest kształtowanie etycznych postaw oraz zadbanie o pozytywny odbiór jej działalności.

Feb 15, 2014 - wirtualnemedia.pl - 41
DDB Warszawa wygrała przetarg T-Mobile Polska

Agencja reklamowa DDB Warszawa wygrała przetarg sieci komórkowej T-Mobile Polska na obsługę marki T-Mobile w zakresie działań ATL.

Feb 15, 2014 - wirtualnemedia.pl - 42
„Skocz kibicować" w olimpijskiej kampanii Tyskiego

Ruszył minikonkurs piwa Tyskie (Kompania Piwowarska), w którym internauci mogą nagrywać filmiki ze swoimi podskokami, a najlepsze zostaną wyemitowane przy transmisjach z zawodów skoków narciarskich na igrzyskach w Soczi.

Feb 15, 2014 - nowymarketing.pl - 50
Heineken - Oglądaj mecze Ligi Mistrzów za kody!

Po raz pierwszy w Polsce fani piłki nożnej uzyskają dostęp do wszystkich meczów pucharowych Ligi Mistrzów. Każdy, kto wpisze kod spod kapsla lub zawleczki dowolnego produktu marki Heineken uzyska dostęp do wybranego meczu w jakości HD na stronie www.liga.heineken.pl.

17

You - A Declaration of Love by Schwarzkopf Nectra Color

Feb 15, 2014 - youtube.com - 48
You - A Declaration of Love by Schwarzkopf Nectra Color

Czy reklama produktów do włosów może być wzruszająca? Okazuje się, że może.

18

Gun Oil Commercial - "Happy Valentine's Day"

Feb 15, 2014 - youtube.com - 38
Gun Oil Commercial - "Happy Valentine's Day"

Tak, jutro Walentynki. Wiele marek wykorzysta pewnie ten fakt do stworzenia tematycznego contentu. Znalazłam dla Was „szczególnie” romantyczną reklamę. Zobaczcie sami, bo mi słów zabrakło.

19

Dannon Oikos Greek Yogurt - The Spill

Feb 15, 2014 - youtube.com - 43
Dannon Oikos Greek Yogurt - The Spill

Reaktywacja “Pełnej Chaty” dla greckiego jogurtu Dannon Oikos.

20

XXL Airport Love

Feb 15, 2014 - youtube.com - 38
XXL Airport Love

Norweska marka odzieży sportowej XXL postanowiła wykorzystać okazję, jaką stanowią zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi, by rozpocząć wizerunkową kampanię w Skandynawii, która propaguję równość i wolność w uprawianiu sportu przez ludzi “grających dla różnych drużyn”.

21

The Phone Call: #InWithTheNew RadioShack Commercial (official version)

Feb 15, 2014 - youtube.com - 50
The Phone Call: #InWithTheNew RadioShack Commercial (official version)

Popularna w latach 80-tych amerykańska sieć sklepów RTV/AGD o nazwie RadioShack postanowiła z wielkim hukiem przypomnieć Amerykanom o swoim istnieniu

To wszystko na dziś. Życzę Wam udanego tygodnia. Pamiętajcie, że możecie polubić PR-asówkę oraz zagłosować na najlepszy artykuł na liście.

Pozdrawiam

Paulina Baer, PR-owiec

 

Może Ci się również spodoba