47 PR-asówka

Jeżeli jeszcze nie śpicie to czeka na Was PR-asówka. Będzie kilka podsumowań roku, kilka dobrych kampanii i jak zawsze najnowsze wieści z branży, nie zabraknie również kotów… Zapraszam.

47 PR-asówka

Znowu PR-asówka o tak później porze, przepraszam, ale ciężko mi się ostatnio zebrać do dodatkowej pracy. Cały tydzień miałam pracujący, zastępowanie kogoś w pracy nie jest czymś najłatwiejszym 😉 A PR-asówka w 5 minut nie powstaje. Wszystkich, którzy czekali zapraszam do czytania.

1. Facebook ziemia sposób pozycjonowania treści publikowanych na stronach fanowskich. Od teraz lepiej promowane będą posty odnoszące się do artykułów z innych stron, natomiast użytkownicy Facebooka będą rzadziej widzieć obrazki i memy.

http://www.proto.pl/informacje/info?itemId=129208

2. Jakie polskie kanały i na YouTube cieszyły się największą popularnością w listopadzie br.? NowyMarketing wraz z IRCenter ponownie przygotował zestawienie najczęściej oglądanych reklam na kanałach markowych.

http://nowymarketing.pl/a/2708,top-10-marek-i-reklam-na-youtube-w-polsce-listopad-2013

3. Milion Polaków już wie co dostanie, bo milion Polaków także już wie co na prezent kupi. I będzie to z pewnością najdroższy prezent w ich historii, biorąc pod uwagę co to będzie. Chociaż właściwie nie kupi. Dostanie za darmo. Jaki to tajemniczy prezent? Książka kucharska.

http://nowymarketing.pl/a/2696,milion-polakow-juz-wie-jaki-prezent-dostanie-na-swieta

4. Najsilniejsze wizerunkowo marki biznesowe na rynku polskim po raz kolejny zostały wyróżnione tytułem Business Superbrands. Laureatów wybrali przedstawiciele dedykowanej Rady Marek. Tegoroczną nowością jest tytuł Created in Poland Business Superbrands.

http://www.superbrands.pl/nowosci/360-atlas-wedel-i-biedronka-w-elitarnym-gronie-najsilniejszych-marek-z-polskim-rodowodem.html

5. Nazywam się profesor Wolfdog. Zrobiłem doktorat u źródeł wszelkiej dostępnej wiedzy! Wszystkiego nauczyła mnie natura. Najważniejsze szlify zdobywałem, ścigając zwierzynę w leśnych ostępach, zaś doktorat obroniłem z wyróżnieniem!

http://nowymarketing.pl/a/2697,madrosc-natury-akademia-samcow-alfa-wg-profesora-wolfdoga

6 Police Trainer w wykonaniu SA Wardęgi oraz Bałkanica zespołu Piersi to dwa najchętniej oglądane wideo w 2013 roku przez polskich użytkowników YouTube.

http://nowymarketing.pl/a/2693,youtube-rewind-2013-podsumowanie-roku-na-youtube

7. Wielkimi krokami zbliża się III edycja Mobile Trends Conference, a wraz z nią uroczysta gala wręczenia nagród dla branży mobilnej – Mobile Trends Awards. 16 stycznia 2014 roku zostaną wyróżnione najlepsze kampanie i realizacje mijającego roku.

http://2014.mobiletrends.pl/

8. W najbliższych latach firmy oferujące dobra i usługi luksusowe spodziewają się stałego wzrostu liczby klientów. Takie wnioski płyną z czwartej edycji raportu KPMG pt. „Rynek dóbr luksusowych w Polsce”.

http://www.kpmg.com/PL/pl/IssuesAndInsights/ArticlesPublications/Documents/mobile/rynek-dobr-luksusowych-2013.pdf

9. A tu małe podsumowanie działań marketingowych i PR w polskich firmach w 2013 roku.

http://www.proto.pl/informacje/info?itemId=129101

10. Od stycznia 2014 roku w strukturze Agory działać będzie nowy dział komunikacji korporacyjnej. Stworzą go połączone zespoły relacji inwestorskich i PR – biura prasowego spółki.

http://media2.pl/reklama-pr/108242-Powstaje-dzial-komunikacji-korporacyjnej-w-Agorze.html

11. Facebook zrobił przegląd najczęściej odwiedzanych miejsc przez użytkowników serwisu. Na liście 25 najpopularniejszych znalazła się również Warszawa.

http://www.brief.pl/artykul,1364,najpopularniejsze_miejsca_w_2013.html

12. Walne zgromadzenie członków Związku Firm Public Relations wybrało dotychczasowego wiceprezesa, Norberta Ofmańskiego, na prezesa zarządu związku.

http://www.zfpr.pl/aktualnosci/id/122

13. Nowa zielona Coca-Cola Life sprzyja rodzicielstwu w Argentynie:

14. Friskies, marka kociej karmy należąca do firmy Purina, wypuściła niedawno zabawny spot, który tylko potwierdza viralową moc kotów. Pięcioro kocich celebrytów – Grumpy Cat (Maruda), Colonel Meow (Porucznik Miau), Oskar the Blind Cat (Oskar Ślepy), Nala Cat i Hamilton the Hipster Cat – łączy siły i tworzą zespół, który wykonuje piosenkę pt. Hard to be a Cat at Christmas.

15. Serwis YouTube przygotował zestawienie najlepszych filmów z 20 13 r.

16. Jeżeli mowa o podsumowaniu roku, to zapraszam na 40 najlepszych kampanii i reklam, które cieszyły się największą popularnością w 2013 r.

http://pr-owiec.pl/40-najlepszych-kampanii-i-reklam-z-2013-r/

17. A jeżeli dręczy Was kryzys w Social Media, to na blogu przeczytacie, coś na ten temat:

http://pr-owiec.pl/jak-uniknac-kryzysu-w-social-media/

18. Na zakończenie mam dla Was jak zawsze najlepszą promocję ubiegłego tygodnia. Jeśli szukacie prawdziwych emocji akcja kanadyjskich linii lotniczych WestJet dostarczy Wam prawdziwych wzruszeń:

To wszystko w tej PR-asówce. W tygodniu zapraszam na podsumowanie najlepszych kampanii z naszego podwórka.

Pozdrawiam

PR-owiec

Może Ci się również spodoba