30 PR-asówka

Można się pogubić w nadmiarze wiadomości, a nawet coś pominąć. Ale spokojnie jest już PR-asówka. Będzie o polskich agencjach PR, wygranych przetargach, najlepszych kampaniach promocyjnych, o blogerach, e-PR, zmianach na Facebooku, ciekawych infografikach, o…

30 PR-asówka

Ten tydzień można w skrócie podsumować dwoma słowami: „Działo się”. Nareszcie jest w czym wybierać, są nowe ciekawe kampanie promocyjne i dużo branżowych nowinek. To najlepszy dowód na to, że wakacje dobiegają końca. Ale ja też nie próżnowałam. Na blogu pojawiły się delikatne zmiany, naprawiłam to co nie działało i… a zresztą przeczytajcie sami. Zaczynajmy:

1. Chwale się. W tym tygodniu ukazał się mój pierwszy wywiad. Mogę go nazwać „spowiedzią PR-owca”, jest dość obszerny, ale mam nadzieję, że ciekawy i wartościowy:

http://markana.pl/praca-pr-owca-nie-konczy-sie-po-osmiu-godzinach-wywiad-z-paulina-baer/

2. Agencja Havas PR została uznana za globalną agencję roku w prestiżowym konkursie Bulldog Stars of PR Awards organizowanym przez branżowy amerykański magazyn Bulldog Reporter.

http://www.bulldogreporter.com/bulldog-stars-pr-awards

3. Michał Sadowski z Brand24 ma wielkie szanse pojawić się na głównej scenie jednej z największych konferencji branży internetowej na świecie – Web Summit 2013, odbywającej się w Dublinie.

Jeśli jeszcze nie zagłosowaliście, zachęcam do oddania na niego głosu:

http://www.websummit.net/competitions/peoples-stage/entries.html#5-659

I koniecznie musicie zobaczyć te dwa śmieszne filmiki:

4. Bloger Michał Górecki zachęca do „Przestania pieprzenia o blogerach”. Dobry artykuł, z którym nietrudno się nie zgodzić.

http://michal-gorecki.pl/2013/08/przestancie-pieprzyc-o-blogerach/?fb_action_ids=560025467395852&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

5. Facebook wprowadził nową opcję, która może okazać się bardzo przydatna. Od teraz każdy użytkownik będzie mógł wstawiać posty z FB na strony internetowe.

emer

http://www.proto.pl/informacje/info?itemId=126730

6. I kolejne zmiany, zmiany na Facebooku, które wejdą w życie od września:

https://www.facebook-studio.com/fbassets/resource/82/UpdatedAdsandSponsoredStoriesGuideasofSept102013.pdf

7. Prawie podwójny wzrost fanów i ponad 1000 wywiadów, audycji i artykułów – tak w skrócie można podsumować Noc Kupały w Poznaniu. Ciekawą infografikę na temat organizacji i przebiegu tego wydarzenia przygotowały agencje Trol InterMedia, Fanpoint i Sotrender:

http://www.trol.pl/nockupaly.jpg

8. Kolejną ciekawą infografikę przedstawiła w tym tygodniu agencja Lemon Sky. Prosty pomysł, który w niekonwencjonalny sposób przedstawia agencję od kuchni:

http://lemonsky.pl/pl/zaloga-lemon-sky-od-kuchni

9. Głód Marnotrawny wraca do domu! Czyli za obsługę marki w Social Media znów będzie odpowiadać agencja VML Poland.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/vml-poland-przejmuje-od-mediacomu-internetowa-obsluge-danio

10. W wyniku wygranego przetargu na obsługę w mediach społecznościowych, Socializer ponownie rozpoczyna współpracę z Microsoft.

http://media2.pl/reklama-pr/105476-Microsoft-aktywny-w-mediach-spolecznosciowych-z-Socializer.html

Prawda, że powrót marek do agencji, z którymi wcześniej współpracowały to ciekawy „trend, efekt, zjawisko”?

11. Pomimo rosnącej popularności, jaką różnego rodzaju elementy wizualne cieszą się w mediach, ich wykorzystanie w branży PR pozostawia wiele do życzenia – tak wynika z badań przeprowadzonych przez PR News i PR Newswire.

http://www.proto.pl/informacje/info?itemId=126718

12. Grupa K2, w ramach współpracy z firmą Polpharma, przygotowała platformę komunikacji kreatywnej dla marki Metafen. Kampania celowo przełamuje trend dotyczący komunikacji tej kategorii produktów. Działania, prowadzone są wokół hasła „Można inaczej”, będą skupione na platformie Tumblr: metafen.tumblr.com.

http://nowymarketing.pl/a/2111,grupa-k2-dla-marki-metafen

13. Kampania, która w tym tygodniu zwróciła moją uwagę? To zdecydowanie ta pt. „Kurka Wolna”. W tym tygodniu dowiemy się kto jest autorem tej kampanii i mam nadzieję, że będę mogła się podzielić tą wiadomością z Wami.

Tu znajdziesz Kurkę Wolną. Albo nie, bo przecież mogła sobie gdzieś pójść, np. tu http://kurkawolna.pl/

I świetny ich fanpage: https://www.facebook.com/KurkaWolna

14. A ta reklama zdecydowanie nie przeszkadza mi w oglądaniu tygodnia z Top Gear (który dziś dobiega końca #TydzienzTG) -> http://www.bbcpolska.com/tydzien-z-topgear/

Zaczynał jako symbol Trzeciej Rzeszy, skończył jako auto ukochane przez amerykańskich hippisów. Życie po życiu mało komu się udaje, dlatego Volkswagenowi Beetle w najnowszej kampanii towarzyszy hasło „Flower Power”.

15. Aż 6 Polaków znalazło się w finale konkursu Open Design Explorations organizowanego przez markę Heineken. Wśród finalistów znaleźli się także designerzy z Meksyku, Singapuru i Nowego Yorku. W efekcie współpracy artystów z różnych krajów powstanie unikalny Lounge Bar marki Heineken.

http://media2.pl/reklama-pr/105477-Polacy-zaprojektuja-lounge-bar-Heinekena.html

16. W tym tygodniu na blogu pojawił się artykuł na temat „16 powodów, dla których warto zapłacić za e-PR”. Dlaczego dobrze prowadzone działania e-PR są na wagę złota? Dlaczego opłaca się w nie inwestować? Zapraszam:

http://pr-owiec.pl/16-powodow-dla-ktorych-warto-zaplacic-za-e-pr/

17. Siedzisz sobie na FB, czytasz PR-asówkę, a tu za twoimi plecami szef! Niemiłe zaskoczenie prawda? Na szczęście agencja DDB Mudra wymyśliła aplikację, która otwiera „bezpieczny” ekran na każdym z komputerów po usłyszeniu odpowiedniego hasła. Wystarczy, że ktoś z pracowników powie np. „Która godzina”? i na twoim ekranie pojawi się prezentacja.

Zobaczcie jak to działa:

PR-asówka dobiega końca, czas więc na reklamę.

18. Szybki zwrot akcji, nieprzewidywalna fabuła i odrobina humoru. Zapraszam na reklamę marki Samsung, której bohaterem jest mały wąsaty policjant ścigający na sygnale szybki i zwrotny odkurzacz Samsung Motion Sync:

19. Słynne tłuściutkie chomiki znane z amerykańskich reklam miejskiego samochodu KIA Soul  powracają.  W zabawnym spocie TV, którego ścieżką dźwiękową jest najnowszy przebój Lady Gagi „Applause” chomiki realizują ambitny plan zrzucenia zbędnych kilogramów.  Efekty są jednak zdumiewające – zobaczcie sami!

I to już koniec. Na zakończenie mam dobrą radę – rodacy w tak piękny dzień jak dziś, ściągnijmy skarpetki i wyluzujmy 🙂 Niech na waszej twarzy pojawi się uśmiech i zamilkną narzekania. Choć na jeden dzień.

Pozdrawiam,

Paulina Baer, PR-owiec

Może Ci się również spodoba