26 PR-asówka

Jest już tak gorąca PR-asówka jak dzisiejsza pogoda. Będzie o najlepszych wpisach na FB, o tym jak promujemy Polskę, kilka raportów i jak zawsze najlepsze kampanie promocyjne. Zapraszam!

26 PR-asówka

Jak już pewnie wiecie tydzień minął mi beztrosko na urlopie. Może trzy razy zajrzałam na FB i to tyle. Dobrze czasem odpocząć i oderwać się od tego wszystkiego. Zdobyłam Giewont i tego samego dnia Kopę Kondracką. Za rok Rysy! Z pewnością zapomniałam o kilku ważnych nowinkach, ale mam nadzieję, że PR-asówkę pomożecie mi uzupełnić dodając swoje komentarze. Zaczynajmy!

1. Tydzień rozpoczął się od wielkiego szału w Internecie po narodzinach królewskiego potomka. I trudno o tym nie wspomnieć, ponieważ marki bardzo szybko ruszyły z postami i tweetami wprost odnoszących się do narodzin syna książęcej pary. Poniżej kilka przykładów najlepszych postów:

http://bit.ly/13cYptp

2. Kilka ciekawostek o prawie w email marketing, czyli warty uwagi raport od GetResponse:

http://blog.getresponse.pl/raport-prawo-w-email-marketingu.html

3. I kolejny raport Edisonda. Tym razem o mailingach i newsletterach, czyli jak konstruować skuteczny mailing:

http://nowymarketing.pl/a/1967,edisonda-naocznie-o-mailingach-i-newsletterach-jak-konstruowac-skuteczny-mailing-raport

4. Artykuł, który polecam? To przegląd serwisów społecznościowych. Kilka zalet oraz wad, które warto poznać:

http://nowymarketing.pl/a/1976,strategia-od-podstaw-strategia-komunikacji-przeglad-serwisow-spolecznosciowych

5. ad i media Group wraz z MediaCom Warszawa, Adversus Reklama Wielkoformatowa, Flesh Points oraz Megaformat, przeprowadziło po raz pierwszy w Polsce kampanię z użyciem technologii Flesh Mesh na siatce wielkoformatowej. Poniżej efekt:

http://media2.pl/reklama-pr/104562-Skoda-stawia-na-efektowna-ekspozycje-Flesh-Mesh-na-siatce-wielkoformatowej-wideo.html

6. W ramach tego, że tydzień temu nie było PR-asówki przedstawiam, co prawda nie z tamtego tygodnia kampanię promocyjną, ale moim zdaniem wartą uwagi. A mianowicie chodzi o nietypową promocję III sezonu serialu telewizyjnego stacji HBO – „Gra o Tron”. Na wybrzeżu zwanym „Jurassic Coast” w hrabstwie Dorset na południu Anglii pewnego dnia morze wyrzuciło na plażę wielką czaszkę smoka…

dragon-skull-1

Poniżej możecie zobaczyć film dokumentujący całą historię powstania tej kampanii promocyjnej:

7. W tym tygodniu sieć handlowa Media Markt zorganizowała akcję promocyjną na swoim niemieckim fan page w serwisie Facebook, w ramach której rozdała 1 mln jednocentowych monet.

http://www.press.pl/newsy/reklama/pokaz/42360,Spolecznosciowa-promocja-Media-Markt-w-Niemczech-_wideo_

8. Zacieracie ręce z zadowolenia, gdy liczba fanów strony rośnie, ale malejące wskaźniki przyprawiają Was o ból głowy? Co to właściwie znaczy dla Twojego biznesu? Czy liczba fanów naprawdę jest aż tak ważna? Przekonajcie się:

http://mamstartup.pl/poradnik/4363/social-media-czy-liczba-fanow-ma-znaczenie

9. I coś na temat ostatnio głośnego przetargu na kampanię promocyjną:

http://www.proto.pl/informacje/info?itemId=125883

10. Marka Old Spice w USA kontynuuje kampanię wprowadzającą na rynek mydło Old Spice. Tym razem bohaterem reklamy jest najgorszy architekt na świecie… Spot parodiuje stylistykę reklam z początku lat 90-tych.

11. Akcja Douwe Egberts również zasługuje na uwagę. Marka przygotowała nietypowy automat, który rozpoznaje twarze. Jeśli stojąc przed nim ziewniesz, otrzymasz darmową kawę. Dla mnie ekstra!

http://www.adweek.com/adfreak/coffee-brand-pours-you-free-cup-when-you-yawn-its-vending-machine-151401

12. Słyszeliście o nietypowej akcji Poland. Come and complain? Jeśli nie to musicie ją poznać. Jej celem jest wypromowanie Polski i polską kulturę za granicą w oparciu o to, co Polacy lubią robić najbardziej, czyli narzekać…

Dla mnie to najlepsza kampania promocyjna tygodnia!

https://www.facebook.com/comeandcomplain

I to wszystko. Komentujcie, lajkujcie. Udanego tygodnia.

Pozdrawiam,

PR-owiec

Może Ci się również spodoba