15 inspirujących tablic na Pinterest, które warto śledzić

15 inspirujących tablic na Pinterest, które warto śledzić

Gdy przeglądam Pinterest w poszukiwaniu inspiracji, czy to na nową grafikę, reklamę do prasy czy design w mieszkaniu pomysły przychodzą szybciej niż podczas myślenia przy porannej kawie. Wydawać by się mogło, że o tym portalu społecznościowym dawno wszyscy zapomnieli – nic bardziej mylnego. Pinterest to znakomity sposób na odkrywanie nowych trendów i gromadzenie wielkich idei. Jeżeli szukasz darmowych pomysłów, lubisz kreatywne podejście w pracy, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Z Pinterest korzystam od kilku lat. Od tego czasu nigdy mnie nie zawiódł. Potrafię znaleźć na nim zbiór pomysłów, inspiracji potrzebnych do stworzenia nowego projektu graficznego. Obecnie pracuję dla branży beauty, dlatego świeże podejście do tematu jest dla mnie bardzo ważne. A moim zdaniem nic tak nie inspiruje jak zdjęcia, okładki magazynów czy po prostu reklamy. Nowe pomysły dosłownie rodzą się same i nigdy nie czekam z ich wprowadzeniem w życie. Pinterest jest tak ciekawy, jak ciekawa jet twoja tablica. To od ciebie będzie zależeć, czy ten portal społecznościowy będzie dla ciebie wartościowy. Aby ułatwić ci to zdanie postanowiłam podzielić się kilkoma tablicami, które obserwuję o designie, grafice, typografii, reklamie, czyli wszystkim tym, co powinien obserwować marketingowiec lub grafik.

1. From Up North

From Up North

Jeżeli lubisz odważne i nowoczesne podejście do designu znajdziesz je na From Up North. To nieco ekscentryczny zbiór nieograniczonych inspiracji.

2. Caro Tennekes

Caro Tennekes

Jedna z moich ulubionych tablic. Caro Tennekes posiada fantastyczny zbiór inspirujących grafik, które idealnie odpowiadają mojemu gustowi.

3. Dinosaur Dances

Dinosaur Dances

Szukasz motywujących haseł? Na tablicy Dinosaur Dances znajdziesz ich dostatek. To proste sposoby na inspirującą typografię.

4. Maria Fidalgo

Maria Fidalgo

Lubię przedstawienie typografii nie tylko jako napisu, ale jako całościowego obrazu, który dostarcza emocji i zmusza do przemyśleń. Taką typografię znajdziecie na tablicy Maria Fidalgo.

5. Heather Downunder

Heather Downunder

To chyba najbardziej kolorowa tablica jaką widziałam. Heather Downunder przedstawia żywe, odważne i emocjonalne zdjęcia, które po prostu pobudzają wyobraźnię.

6. Yatir Kaaren

Yatir Kaaren

Piny Yatir Kaaren pozornie różnią się od siebie, ale w rzeczywistości nie ma tutaj miejsca na przypadek. Tworzą coś w rodzaju kreskówki, która pozostawia niezatarte wrażenie.

7. Kent Lovén

Kent Lovén

Od tego Art Directora można inspiracje czerpać garściami. Kent Lovén zgromadził pokaźny zbiór okładek magazynów, który mnie zachwyca i 80 tys. obserwujących! Robi wrażenie.

8. Anne Marker

Anne Marker

Tablica Anne Marker o tematyce „Color” inspiruje naturalnymi kolorami, które łatwo można zastosować w świecie web designu.

9. Sean Booth

Sean Booth

Głębia kolorów, świeże spojrzenie na design, znakomite poczucie estetyczne. Na tablicy Sean Booth znajdziesz najlepsze projekty graficzne.

10. Joy Cho

Joy Cho

Nowoczesny układ każdego projektu – Joy Cho dostarcza radości z przypinania wielu niebanalnych projektów.

11. Paula Cevasco

Paula Cevasco

Paula Cevasco prezentuje tzw. starą szkołę w layoucie, ale również dostarcza interesujących treści, które są znakomitym uzupełnieniem inspiracji.

12. Jeremy Cowart

Jeremy Cowart

Tablica Jeremy Cowart o temacie „Photography Inspiration” to zbiór ciemnych, nieco mrocznych i melancholijnych fotografii, które zdecydowanie potrafią poruszyć najgłębsze emocje.

13. iPhone Photography

iphone-photography

Tablica „iPhone Photographers on Pinterest – A Board” to projekt studia fotograficznego specjalizującego się we zdjęciach zrobionych iPhonem. Ta tablica jest doskonałym dowodem na to, że nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, aby zrobić intrygujące zdjęcie.

14. Daniel Abrahams

Daniel Abrahams

Kolejny zbiór kreatywnych grafik. Na tablicy użytkowania Daniel Abrahams znajdziemy wszystko, co może pobudzać wyobraźnię.

15. Paulina Baer

Paulina Baer Pinterest

Zapraszam również do poznania mojego świata, moich inspiracji, moich wizji, moich ulubionych kreacji, reklam, grafik, tych wielkich i małych idei.

Pozdrawiam

PR-owiec

Może Ci się również spodoba