12 nawyków, które warto zmienić, aby odnieść sukces w 2016 roku

12 nawyków, które warto zmienić, aby odnieść sukces w 2016 roku

Jeśli tak jak ja chcesz, aby przez kolejne 12 miesięcy Twoje życie stało się lepsze – poznaj przyzwyczajenia, których musisz się koniecznie pozbyć w nowym roku. I zacznij życie na wyższym poziomie.

Na podsumowanie roku 2015 przyjdzie pewnie jeszcze czas, ale już teraz mogę stwierdzić, że ten rok był dla mnie znaczący. Muszę się jednak przyznać, że pozwoliłam sobie przegapić zbyt wiele okazji, okazji do samorozwoju, pogłębienia wiedzy czy poznania ludzi z branży. Nie skorzystałam z żadnego zaproszenia na darmowe szkolenie – co obecnie uważam za duży błąd. Zbyt często pozwalałam na zdominowanie mojego umysłu przez myśli – a jak ja tam dojadę, jak wrócę, bo przecież do Warszawy mam ok. 500 km… A przecież to powinno być dla mnie najmniejszym problem. Dlatego obiecuję, że to się zmieni. I co najważniejsze chcę to zmienić!

Jeszcze nigdy nie czułam się tak zdeterminowana, tak spragniona sukcesu. Jeszcze nigdy tak mocno nie wierzyłam w swoje możliwości. Zrozumiałam, że ludzie o takim samym profilu osobowości: ENTJ wg MBTI oraz Creator z wektorami Mechanika i Stara – mogą osiągnąć wiele wystarczy, że poznają siebie i drogę do osiągnięcia sukcesu. Dlatego rok 2016 będzie dla mnie bardzo pracowity. Nadal będą prowadzić bloga – poszerzę jego tematykę o motywację i samorealizację. Skupię się również na branżowych szkoleniach (polećcie, szkolenia/wydarzenia z branży, których nie mogę ominąć), intensywnej nauce języka i realizacji swoich marzeń. Oczywiście nie zapomnę o ukochanym i najbliższych (rok 2016 będzie dla mnie wyjątkowy, ale nie chcę tu o tym pisać). Do tego chcę w końcu wystartować w swoim pierwszym rajdzie rowerowym i zdobyć szczyty górskie rowerem. Mało? Spokojnie, jeszcze coś wymyślę.

„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na to, aby żyć cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną”. -Steve Jobs

Jeżeli tak jak ja chcesz, aby przez kolejne 12 miesięcy Twoje życie czy biznes weszło na wyższy, lepszy poziom musisz koniecznie zacząć od zmiany swoich złych nawyków. Dlatego poznaj 12 złych przyzwyczajeń, które warto zmienić w kolejnym roku, przynajmniej 1 na miesiąc.

1. Przestań myśleć, że się poddasz

Sukces w życiu czy biznesie odnosimy wtedy, gdy twardo dążymy do celu i nigdy się nie poddajemy. Błędy nie popełniamy przez upadek, ale z powodu rezygnacji. Warto o tym pamiętać, gdy znów zwątpisz w siebie.

„Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz, również masz rację”.
-Henry Ford

2. Nie pozwól podejmować innym decyzji za Ciebie

Jeśli chcesz odnieść sukces, nigdy, ale to nigdy nie pozwól nikomu podejmować za ciebie decyzji. Nie zgadzaj się, aby inni mówili co jest dla ciebie dobre. Pamiętaj, jesteś jedyną osobą, która wie, co robić, aby Twoje życie stało się lepsze. Wierz w swoją wiedzę i w swoją intuicję – ona w porównaniu do ludzi, nigdy Cię nie zawiedzie. Twoje życie to Twoja indywidualna historia. Ty ją tworzysz.

3. Przestań myśleć, że sukces leży tylko w twoich rękach

Sukces nie jest indywidualnym przedsięwzięciem. Bądź więc mądry i na tyle odważy, aby poprosić innych, którzy już osiągnęli sukces o pomoc czy poradę. A co ważniejsze, pozwól sobie, gdy będziesz tego potrzebować, by Ci pomogli. Ucz się na cudzych błędach – są one bezcenne.

4. Nie goń za tymi, którzy nie są tego warci

Nie trać swojego czasu na ludzi czy projekty, z których nie będziesz czerpać satysfakcji czy wymiernych korzyści. Nie stój w miejscu i nie bój się wielkich zmian, a czasem po prostu powiedzieć NIE. Asertywność powinna być Twoją dewizą, a odpowiedni ludzie, którymi będziesz się otaczać – źródłem inspiracji.

5. Przestań się krytykować

Czasami zbyt dużo czasu poświęcamy na krytykowaniu własnej osoby, na wmawianiu sobie, że „jestem do niczego” – takie myślenie powoduje, że zapominamy kim naprawdę jesteśmy. A przecież nasze działania wynikają z naszych podświadomych wyborów. Dlatego szanuj siebie na tyle, aby być pewnym, że zasługujesz na więcej! Jednym z czynników sukcesu jest poczucie własnej wartości, wiara w swoje możliwości i uświadomienie sobie, że zasługujesz na więcej i możesz to mieć.

6. Pozbądź się negatywnych myśli

Sukces możesz osiągnąć wtedy, gdy koncentrujesz się na tym, co przed Tobą. Każdy dzień może być owocny, wartościowy – musisz tylko skupić się na pozytywach. Bowiem nasze pozytywne myślenie daje pozytywne nastawienie. To nie oznacza, że ominiesz nieprzyjemne sytuacje, ale gdy będziesz akceptować swoje porażki, z łatwością zaakceptujemy siebie, co sprawi, że staniesz się lepszy. A to już tylko krok do osiągnięcia sukcesu.

7. Przestań koncentrować się na porażkach

Każdy popełnia błędy, ale to nie oznacza, że do końca życia musimy się nimi zadręczać. Ludzie sukcesu popełniali wiele złych wyborów, zanim odnaleźli właściwą drogę. To nie oznacza, że są głupcami, to po prostu świadczy o tym, że są ludźmi. Nie należy bać się porażki, ponieważ jest ona częścią drogi do sukcesu. Oczywiście, nikt nie chce popełniać błędów. Ale, aby odnieść sukces, musisz zaakceptować fakt, że byłeś w błędzie, ocenić siebie, wyciągnąć wnioski i żyć dalej. Porażki mają nas pchać do przodu, motywować. Nie analizuj ich zbyt długo i się nie obwiniaj. Teraz jest czas na działanie.

8. Nie odwracaj się za siebie

Trudno zobaczyć przyszłość, gdy ciągle patrzymy wstecz. Korzystaj z doświadczeń z przeszłości, ale tylko po to, aby ułatwić sobie drogę ku przyszłości.

9. Przestań widzieć tylko problemy

Wyposaż swój umysł w broń, zaszczep w nim przekonanie, że nie ma problemów, których nie można pokonać. Problemy nie są ani obiektywnie duże, ani obiektywnie małe. To osoba, która musi zmierzyć się z problemem jest albo wystarczająco duża, aby dany problem przeskoczyć, albo zbyt mała, aby go pokonać. Dlatego, aby pokonywać coraz większe problemy – musisz ciągle się rozwijać i dbać o swój wzrost.

10. Przestań się spodziewać, że życie będzie łatwe

Rzeczy mało warte są łatwe do osiągnięcia, te bardziej satysfakcjonujące wymagają walki, trudu i wysiłku.

11. Nie bój się rezygnować z rzeczy, które Cię hamują

Wiele osób uważa, że rezygnacja, czy to z rozpoczętego projektu czy biznesu oznacza porażkę. Nic bardziej mylnego. Dzięki takiej decyzji przestaniesz być więźniem własnego umysłu i zaczniesz cieszyć się prawdziwą wolnością wyboru. Po pozbyciu się problemów, stojących na Twojej drodze będziesz mógł pognać w stronę sukcesu.

12. Przestań wątpić w to, kim jesteś

Jeśli chcesz odnieść sukces musisz być autentyczny. Musisz dobrze czuć się we własnej skórze. Dlatego spędź każdą minutę, każdego dnia na akceptację własnej osoby i wiarę w swoje możliwości. Zacznij pracować w kierunku, w którym chcesz podążać. Ćwicz, bądź lepszy, bądź szybszy, bądź pierwszy. To nie przypadek, że osoby otrzymujące najwięcej uwagi czy szacunku to te, które są najbardziej autentyczne i prawdziwe. Bycie sobą jest jednym z najtrudniejszych wyzwań.

Od dziś poświęć każdy, kolejny dzień na samorealizację, bycie szczęśliwym i szczerym z własnym sumieniem. Szkoda czasu na zastanawianie się, przecież masz jedno życie. Drugiej szansy nie będzie. Więc, co? Teraz albo nigdy!

Pozdrawiam

PR-owiec

Może Ci się również spodoba